Ercolina.cz

5 důvodů proč investovat do automatizované orbitální svářečky TIG

5 DŮVODŮ PROČ INVESTOVAT DO AUTOMATIZOVANÉ ORBITÁLNÍ SVÁŘEČKY TIG


Ruční TIG sváření si vyžaduje vysokou úroveň kompetence svářeče, aby byly dosaženy kvalitní výsledky. Zaškolení svářeče na ruční sváření potrubí může trvat i několik měsíců, což není velmi efektivní. Když je potřebná i produktivita, ne jen kvalitní svary, tak se celý proces opírá právě o schopnosti a zkušenosti.

Pokud v tomto svářeč není prvotřídní a pokud navíc není i řádný dříč, zapomeňte na výsledky. Automatizované orbitální svářecí zařízení nabízí ideální řešení při dosahování kvality i vysoké produktivity.

JAKÉ JSOU VÝHODY ORBITÁLNÍHO SVÁŘENÍ?

1. RYCHLÉ ZAŠKOLENÍ ŠETŘÍ ČAS

Sváření s orbitální svářečkou je možné bez zdlouhavého zaškolení. Školení na orbitální sváření jsou obvykle kratší a jednodušší v porovnání se specializovanými svářečskými kurzy. Orbitální sváření po krátkém tréninku zvládne i méně zkušený svářeč. Jednoduchost orbitálního sváření šetří firmám náklady na zaškolování a na práci.

2. VYSOKÁ KVALITA SVARŮ

Lidský faktor při ručním sváření hraje důležitou roli a každá malá chyba anebo nepozornost svářeče může ovlivnit anebo znehodnotit celý svar. Automatizované orbitální sváření TIG přináší o hodně lepší kvalitu v porovnání s ručním svářením. Orbitální sváření výrazně snižuje počet chyb a vyřazených trubek v porovnání s ručním svářením.

3. VYSOKÁ PRODUKTIVITA

Automatizované orbitální sváření TIG a vyšší produktivita jdou ruka v ruce. Strojové sváření poskytuje nárůst produktivity v porovnání s ručním svářením. Při manuálním sváření má na produktivitu a kvalitu vliv celá řada faktorů od nálady po únavu svářeče, zatím co automatizované TIG sváření může být opakované tak často, jak je potřebné, bez vlivu na kvalitu.

4. PROGRAMOVÁNÍ, OPAKOVATELNOST A PROTOKOLOVÁNÍ SVARŮ

Orbitální svářecí zařízení umožňuje programování každého svaru a následně opakovatelnost dalších svarů (klonování) pomocí nastavených údajů z předešlých svarů, přičemž svářecí parametry jsou monitorované a ukládané do paměti.

5. SVÁŘENÍ V NÁROČNÉM PROSTŘEDÍ V KAŽDÉ SITUACI

Orbitální svářečky nezklamou ani v náročných situacích na pracovišti, ať už je nutné svářet v omezeném prostoru, při nedostatečné viditelnosti anebo ve vysoce rizikovém prostředí. Sváření je možné ovládat ze vzdáleného místa a ke stroji je možné připojit speciální svářecí kameru. Použití orbitálního svářecího zařízení snižuje riziko pro obsluhu a zvyšuje komfort.

SOUČASNÉ PROBLÉMY NA TRHU PRÁCE

Firmy dnes pociťují zásadní problém s dostupností kvalifikované pracovní síly. Najít „hotového“ člověka je téměř nemožné a vychovat si ho může trvat i roky. Ani udržet si ho není jednoduché, pokud mu nenabídnou velmi atraktivní plat. Odlev těch nejšikovnějších do zahraničí komplikuje domácím firmám život.

Podle analytiků by měla být rostoucí ekonomika schopna tvořit nová a nová pracovní místa i v následujících měsících a tlačit tak nezaměstnanost na nová historická minima.

Mnohé firmy už dnes stojí před otázkou, zda vůbec dokážou personálně pokrýt objem rostoucích objednávek. Rekvalifikace lidí anebo přijímání cizinců nepřináší okamžité a uspokojivé řešení a hlavně je to náročná časová investice s nejistým výsledkem.

Získání zručností a zkušeností perfektního svářeče na speciální aplikace může zabrat i tři roky.

PROSPEROVAT = BÝT O KROK VPŘED PŘED KOKURENCÍ

Investice do orbitální svářečky potrubí TIG je rychle návratná díky vysoké kvalitě svarů, rychlému zaškolení svářečů a zvýšením produktivity. Firmy ztratí závislost na dokonalých svářečích a noční můra v podobě nedostatku specializovaných pracovníků přestane strašit zaměstnavatele.

Pro více informací neváhejte kontaktovat ant PROFITOOLS s.r.o. telefonicky na +421 918 810 883 nebo elektronicky na info@antprofitools.czaxxair-orbitalne-svarovani-svarecka
axxair-orbitalne-svareni-svary
axxair-orbitalni-svareni-sato
orbitalni-svarovani-vs-manualni-svarovani
 
Služby pro vás:
Sledujte nás:
E-mail Facebook Instagram Linked In